Wiseco Piston Kit Toyota Supra 2JZGTE 3.0L 24V 6cyl (-14.8cc
996,30 €
3 em stock
REF:
WK550M86AP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 34.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.3:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -14.8 cc |
| GTIN | 00193564075192 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 198,12 mm |
| Package Weight | 1905.09 g |
| Package Width | 226,06 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8600XX |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 331 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toyota Supra 2JZGTE 3.0L 24V 6cyl (-14.8cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.