Wiseco Piston Kit Mazda MX-5/Miata/Protege 1.8L 16V (-4cc) 8
565,51 €
Esgotado
REF:
WK553M835
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – BP |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.4:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.50- mm |
| Dome Volume | -4.0 cc |
| GTIN | 00193564075222 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 198,12 mm |
| Package Weight | 1905.09 g |
| Package Width | 226,06 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8350XX |
| Weight - Nominal | 301 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mazda MX-5/Miata/Protege 1.8L 16V (-4cc) 8” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.