Wiseco Piston Kit Mitsubishi Eclipse 4G63 2.0L (-17cc) 8.3:1
639,90 €
Esgotado
REF:
WK548M85AP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Bore - Actual | 85.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 35.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.3:1/8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -17.0 cc |
| GTIN | 00193564075062 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 198,12 mm |
| Package Weight | 1905.09 g |
| Package Width | 226,06 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8500XX |
| Rod Length | 150.00 mm |
| Stroke | 88.00 mm |
| Weight - Nominal | 335 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mitsubishi Eclipse 4G63 2.0L (-17cc) 8.3:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.