Supertech Valve Spring Set BMW M42 / Honda K20/K24/H22
314,59 €
Esgotado
REF:
SPR-H1000D-16
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Marca Veículo | BMW, Honda, Nissan |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – M42B18, 2.0L 16v – K20A/Z, 2.2L 16v – H22, 2.4L 16v – K24, 2.4L 16v – KA24DE |
| Additional Info | Dual Valve Springs |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721245023 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.85 mm |
| Outside Diameter Inner | 20.50 mm |
| Spring Rate | 12.8 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Set BMW M42 / Honda K20/K24/H22” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.