Supertech Valve Spring Set BMW B58/N54/55 / Ford 3.5 Ecob
672,21 €
Esgotado
REF:
SPR-FE20BE-24
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Marca Veículo | BMW, Ford, Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – B58, 3.0L 24v – B58B30, 3.0L 24v – N54B30, 3.0L 24v – N55B30, 3.0L 24v – S55B30, 3.5L 24v – EcoBoost Gen1, 3.5L 24v – EcoBoost Gen2 |
| Additional Info | Conical Valve Springs |
| Coil Bind | 23.20 mm |
| GTIN | 01037721245114 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 17.60 mm |
| Outside Diameter Inner | 21.00 mm |
| Spring Rate | 7.25 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Set BMW B58/N54/55 / Ford 3.5 Ecob” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.