Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.40 mm |
| TDC Intake Lift | 2.45 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 32 deg |
| Timing Intake | 32 – 68 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.48 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.76 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.43 mm |
| Valve Intake Lift | 10.81 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Volvo B18 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.