Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.09 mm |
| TDC Intake Lift | 3.14 mm |
| Timing Exhaust | 76 – 44 deg |
| Timing Intake | 44 – 76 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.48 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.22 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.43 mm |
| Valve Intake Lift | 11.27 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Volvo B18 Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.