Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 314 deg |
| Duration Intake | 314 deg |
| Full Exhaust Lift | 104 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3700-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.51 mm |
| TDC Intake Lift | 4.56 mm |
| Timing Exhaust | 81 – 53 deg |
| Timing Intake | 53 – 81 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.45 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.81 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 12.86 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Volvo B18 Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.