Piper Camshaft Triumph Dolomite Sprint 16v Ultimate Road
698,15 €
Esgotado
REF:
TRSBP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 296 deg |
| Duration Intake | 296 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2500-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.48 mm |
| TDC Intake Lift | 3.53 mm |
| Timing Exhaust | 76 – 40 deg |
| Timing Intake | 40 – 76 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.77 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 10.82 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph Dolomite Sprint 16v Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.