Piper Camshaft Triumph Dolomite Sprint 16v Rally
698,15 €
Esgotado
REF:
TRSBP300B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 312 deg |
| Duration Intake | 312 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.86 mm |
| TDC Intake Lift | 3.91 mm |
| Timing Exhaust | 84 – 48 deg |
| Timing Intake | 48 – 84 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.80 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 10.85 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph Dolomite Sprint 16v Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.