Piper Camshaft Triumph Dolomite Sprint 16v Fast Road
698,15 €
Esgotado
REF:
TRSBP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 260 deg |
| Duration Intake | 260 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.39 mm |
| TDC Intake Lift | 1.44 mm |
| Timing Exhaust | 58 – 22 deg |
| Timing Intake | 22 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.70 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 9.75 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph Dolomite Sprint 16v Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.