Piper Camshaft Rover 3.5/3.9L V8 (Long Nose) Torque Max
506,68 €
Esgotado
REF:
V8TMAX
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 112 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| TDC Exhaust Lift | 0.92 mm |
| TDC Intake Lift | 1.24 mm |
| Timing Exhaust | 64 – 20 deg |
| Timing Intake | 26 – 58 deg |
| Type | Off Road/Towing |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.57 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.57 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover 3.5/3.9L V8 (Long Nose) Torque Max” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.