Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 276 deg |
| Duration Intake | 276 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1500-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.31 mm |
| TDC Intake Lift | 1.36 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 28 deg |
| Timing Intake | 28 – 68 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.58 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 9.63 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Volvo B18 Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.