Piper Camshaft Rover 3.5/3.9L V8 (Long Nose) Group A
506,68 €
Esgotado
REF:
V8GPA
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.41 mm |
| TDC Intake Lift | 2.41 mm |
| Timing Exhaust | 76 – 44 deg |
| Timing Intake | 44 – 76 deg |
| Type | Group A |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 9.91 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 9.91 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover 3.5/3.9L V8 (Long Nose) Group A” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.