Piper Camshaft Rover 3.5/3.9L V8 (Long Nose) Race
506,68 €
Esgotado
REF:
V8BP320B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 306 deg |
| Duration Intake | 306 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3500-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.78 mm |
| TDC Intake Lift | 4.27 mm |
| Timing Exhaust | 75 – 51 deg |
| Timing Intake | 47 – 79 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.50 mm |
| Valve Exhaust Lift | 13.59 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.45 mm |
| Valve Intake Lift | 13.64 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover 3.5/3.9L V8 (Long Nose) Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.