Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v EW10J4 Ultimate Road
1 055,38 €
Esgotado
REF:
GTI2BP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EW10J4 |
| Duration Exhaust | 274 deg |
| Duration Intake | 274 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Package Height | 84,00 mm |
| Package Length | 570,00 mm |
| Package Weight | 5062.00 g |
| Package Width | 124,00 mm |
| Power Band | 2000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.49 mm |
| TDC Intake Lift | 2.49 mm |
| Timing Exhaust | 63 – 31 deg |
| Timing Intake | 31 – 63 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.93 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.92 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v EW10J4 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.