Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v EW10J4 Fast Road
569,74 €
Esgotado
REF:
GTI2BP270IN
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EW10J4 |
| Duration Exhaust | N/A |
| Duration Intake | 260 deg |
| Full Exhaust Lift | N/A |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | 1.72 mm |
| Timing Exhaust | N/A |
| Timing Intake | 22 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | N/A |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 9.65 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v EW10J4 Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.