Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v EW10J4 Rally
1 055,38 €
Esgotado
REF:
GTI2BP300B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EW10J4 |
| Duration Exhaust | 288 deg |
| Duration Intake | 296 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.74 mm |
| TDC Intake Lift | 3.45 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 38 deg |
| Timing Intake | 42 – 74 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.65 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 11.66 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v EW10J4 Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.