Piper Camshaft Peu/Cit 1.4 TU3/1.6 TU5JP Non Rollr Fast Road
497,36 €
Esgotado
REF:
VTRBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 260 deg |
| Duration Intake | 260 deg |
| Full Intake Lift | 109 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 59 – 21 deg |
| Timing Intake | 21 – 59 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.89 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 8.89 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peu/Cit 1.4 TU3/1.6 TU5JP Non Rollr Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.