Piper Camshaft Peu/Cit 1.4 TU3/1.6 TU5JP Non Rollr Fast Road
497,36 €
Esgotado
REF:
VTRBP270RAL
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 284 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 70 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 70 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.05 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 10.03 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peu/Cit 1.4 TU3/1.6 TU5JP Non Rollr Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.