Piper Camshaft Peu/Citr 1.4L TU3/1.6L TU5JP Roller Fast Road
497,36 €
Esgotado
REF:
VTRBP270RB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 258 deg |
| Duration Intake | 258 deg |
| Full Intake Lift | 114 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 63 – 15 deg |
| Timing Intake | 15 – 63 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.71 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 10.71 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peu/Citr 1.4L TU3/1.6L TU5JP Roller Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.