Piper Camshaft Opel 1.6/1.9/2.0L 8v CIH Ultimate Road
374,36 €
1 em stock
REF:
OPBP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 1.9L 8v – CIH, 2.0L 8v – CIH |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 573,00 mm |
| Package Weight | 3136.00 g |
| Package Width | 85,00 mm |
| Power Band | 2500-6700 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.18 mm |
| TDC Intake Lift | 2.23 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.05 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.05 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel 1.6/1.9/2.0L 8v CIH Ultimate Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Opel 1.6/1.9/2.0L 8v CIH Ultimate Road
515,30 €
1 em stock
REF:
OPBP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 1.9L 8v – CIH, 2.0L 8v – CIH |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 573,00 mm |
| Package Weight | 3136.00 g |
| Package Width | 85,00 mm |
| Power Band | 2500-6700 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.18 mm |
| TDC Intake Lift | 2.23 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.05 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.05 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel 1.6/1.9/2.0L 8v CIH Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.