Piper Camshaft Honda B16 VTEC Fast Road
1 274,90 €
Esgotado
REF:
HONVTECBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – B16A |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 278 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-8200 rpm |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 406″ mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 11.17 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Honda B16 VTEC Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Honda B16 VTEC Fast Road
1 181,50 €
Esgotado
REF:
HONVTECBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – B16A |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 278 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-8200 rpm |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 406″ mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 11.17 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Honda B16 VTEC Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.