Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Mechanical Race
497,36 €
Esgotado
REF:
GTIBP320MB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – EG, 1.8L 8v |
| Duration Exhaust | 316 deg |
| Duration Intake | 316 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3500-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.29 mm |
| TDC Intake Lift | 4.34 mm |
| Timing Exhaust | 82 – 54 deg |
| Timing Intake | 54 – 82 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.05 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.05 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Mechanical Race” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Mechanical Race
460,91 €
Esgotado
REF:
GTIBP320MB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – EG, 1.8L 8v |
| Duration Exhaust | 316 deg |
| Duration Intake | 316 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3500-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.29 mm |
| TDC Intake Lift | 4.34 mm |
| Timing Exhaust | 82 – 54 deg |
| Timing Intake | 54 – 82 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.05 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.05 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Mechanical Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.