Piper Camshaft Honda B16 VTEC Ultimate Road
1 274,90 €
1 em stock
REF:
HONVTECBP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – B16A |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 304 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Package Height | 86,00 mm |
| Package Length | 571,00 mm |
| Package Weight | 4738.00 g |
| Package Width | 135,00 mm |
| Power Band | 3200-8600 rpm |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 440″ mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 11.61 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Honda B16 VTEC Ultimate Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Honda B16 VTEC Ultimate Road
1 181,50 €
1 em stock
REF:
HONVTECBP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – B16A |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 304 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Package Height | 86,00 mm |
| Package Length | 571,00 mm |
| Package Weight | 4738.00 g |
| Package Width | 135,00 mm |
| Power Band | 3200-8600 rpm |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 440″ mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 11.61 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Honda B16 VTEC Ultimate Road” Cancelar resposta


Avaliações
Ainda não existem avaliações.