Piper Camshaft Ford 1.7L 16v Zetec Fast Road
1 027,39 €
Esgotado
REF:
PUMBP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 240 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.40 mm |
| TDC Intake Lift | 1.39 mm |
| Timing Exhaust | 50 – 40 deg |
| Timing Intake | 26 – 66 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 7.72 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 9.09 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.7L 16v Zetec Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.