Piper Camshaft Ford 1.7L 16v Zetec Ultimate Road
1 027,39 €
Esgotado
REF:
PUMBP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3500-8200 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.56 mm |
| TDC Intake Lift | 2.67 mm |
| Timing Exhaust | 64 – 28 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.09 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 9.35 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.7L 16v Zetec Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.