Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – EcoBoost |
| Duration Exhaust | 254 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Exhaust Lift | 100 deg |
| Full Intake Lift | 128 deg |
| Power Band | 2500-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.44 mm |
| TDC Intake Lift | 0.22 mm |
| Timing Exhaust | 47 – 27 deg |
| Timing Intake | 8 – 84 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.39 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 9.55 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.6L EcoBoost Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.