Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 256 deg |
| Duration Intake | 256 deg |
| Full Exhaust Lift | 104 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.63 mm |
| TDC Intake Lift | 1.68 mm |
| Timing Exhaust | 52 – 24 deg |
| Timing Intake | 24 – 52 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.25 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 9.30 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMC A Series Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.