Piper Camshaft Mazda 1.6L B6 Non VVT/1.8L BP Ultimate Road
1 004,00 €
3 em stock
REF:
MAZMX16BP285HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – B6 |
| Duration Exhaust | 256 deg |
| Duration Intake | 266 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Package Height | 84,00 mm |
| Package Length | 569,00 mm |
| Package Weight | 4208.00 g |
| Package Width | 124,00 mm |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.04 mm |
| TDC Intake Lift | 1.50 mm |
| Timing Exhaust | 56 – 20 deg |
| Timing Intake | 27 – 59 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 8.89 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 8.89 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Mazda 1.6L B6 Non VVT/1.8L BP Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.