Piper Camshaft BMC A Series Race
452,97 €
Piper Camshaft BMC A Series Race
452,97 €
Piper Camshaft BMC A Series Race
452,97 €
Esgotado
REF:
MET457B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 276 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.36 mm |
| TDC Intake Lift | 2.62 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 36 deg |
| Timing Intake | 32 – 64 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.16 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 10.16 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMC A Series Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.