JE-Pistons Kit Audi 2.7Ltr. 30V BiTurbo ’97-05-81MM
1 153,30 €
3 em stock
REF:
JE-314323
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.7L 30v – RS4 |
| Bore - Actual | 81.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Dome Volume | -3.3 cc |
| GTIN | 00193564214478 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 179,00 mm |
| Package Length | 335,00 mm |
| Package Weight | 3548.00 g |
| Package Width | 329,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3189 |
| Weight - Nominal | 302 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Audi 2.7Ltr. 30V BiTurbo ’97-05-81MM” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.