JE-Pistons Kit Audi 2.7Ltr. 30V BiTurbo ’97-05-82MM(9.0:1)
1 760,42 €
Esgotado
REF:
JE-314325
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.7L 30v – RS4 |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Dome Volume | -4.5 cc |
| GTIN | 00193564037855 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 181,00 mm |
| Package Length | 329,00 mm |
| Package Weight | 3714.00 g |
| Package Width | 357,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3228 |
| Weight - Nominal | 304 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Audi 2.7Ltr. 30V BiTurbo ’97-05-82MM(9.0:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.