ZRP Conrod Kit PSA 1.6L T (EP6) 138.55 Pin:20.00 I-Beam L19
711,94 €
Esgotado
REF:
R-PEU-002-I-L19
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | ZRP |
|---|---|
| Grupo | Connecting Rods |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – EP6 |
| Additional Info | Tapered Pin End / Also fits OEM pistons |
| Big-End Bore | 48.00 mm |
| Big-End Width | 20.87 mm |
| GTIN | 00009890001214 |
| Length | 138.55 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Series | Standard |
| Shape | I-Beam |
| Type | I-Beam |
| Weight - Nominal | 450 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “ZRP Conrod Kit PSA 1.6L T (EP6) 138.55 Pin:20.00 I-Beam L19” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.