Wiseco Piston Ring Set 102.41mm (Autom. 1 Set For 1 Piston)
30,06 €
Esgotado
REF:
W4032GFX
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Piston Ring Sets |
| Bore - Actual | 4.010 in |
| Country of Origin | Japan |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 3.0 mm |
| Ring Kit - Oil Coating | Chromed Faced Rail |
| Ring Kit - Oil Material | Staineless Steel (Spacer) |
| Ring Kit - Oil Type | CUS |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.2 mm |
| Ring Kit - Second Coating | Phosphate |
| Ring Kit - Second Material | Cast Iron |
| Ring Kit - Second Treatment | none |
| Ring Kit - Second Type | IPN |
| Ring Kit - Top Axial Height | 0.05 mm |
| Ring Kit - Top Coating | none |
| Ring Kit - Top Material | Alloy Steel |
| Ring Kit - Top Treatment | Gas Nitride |
| Ring Kit - Top Type | SGP |
| Build Type | Build to Stock |
| Package Height | 24,00 mm |
| Package Length | 138,00 mm |
| Package Weight | 34.00 g |
| Package Width | 120,00 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Ring Set 102.41mm (Autom. 1 Set For 1 Piston)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.