Wiseco Piston Kit Toyota Celica/MR2 4AG 1.6L 16V 20 Pin
578,14 €
3 em stock
REF:
WK506M815
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – 4A-GE |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.68 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.2-11.1:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.76- mm |
| Dome Volume | 5.9 cc |
| GTIN | 00193564074737 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 200,66 mm |
| Package Weight | 2267.96 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8150XX |
| Weight - Nominal | 287 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toyota Celica/MR2 4AG 1.6L 16V 20 Pin” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.