Wiseco Piston Kit Toyota Celica/MR2 4AG 1.6L 16V 19 Pin
578,14 €
Esgotado
REF:
WK505M815
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.68 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.2-11.1:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.76- mm |
| Dome Volume | 5.9 cc |
| GTIN | 00193564074720 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 1905.09 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Piston Pin Diameter | 19.00 mm |
| Ring Set Included | 8150XX |
| Weight - Nominal | 289 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toyota Celica/MR2 4AG 1.6L 16V 19 Pin” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.