Wiseco Piston Kit Toy Corolla 3TC 1.8L 16V(33.5cc)13.5:1-BOD
578,14 €
Esgotado
REF:
WK686M86
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 34.92 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Deck Clearance | mm |
| Dome Volume | 33.50 cc |
| GTIN | 00193564160270 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2358.68 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8600XX |
| Weight - Nominal | g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Toy Corolla 3TC 1.8L 16V(33.5cc)13.5:1-BOD” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.