Wiseco Piston Kit Nissan 370Z(VQ37) -15.5cc Turbo 9.0:1
996,30 €
Esgotado
REF:
WK643M96AP
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.7L 24v – VQ37VHR |
| Bore - Actual | 96.00 mm |
| Bore - Oversize | mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 30.43 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | mm |
| Dome Volume | -15.50 cc |
| GTIN | 00193564111388 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Weight - Nominal | g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Nissan 370Z(VQ37) -15.5cc Turbo 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.