Wiseco Piston Kit Seat VW VR6 2.8/2.9L 12V 10.0:1
918,77 €
1 em stock
REF:
WK607M83
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8/2.9L 12v – VR6 |
| Bore - Actual | in |
| Bore - Oversize | 3.268 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.38 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.47- mm |
| Dome Volume | -17.3 cc |
| GTIN | 00193564076755 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 220,98 mm |
| Package Weight | 3538.02 g |
| Package Width | 347,98 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | .080 in |
| Ring Set Included | 8300XX |
| Weight - Nominal | 311 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Seat VW VR6 2.8/2.9L 12V 10.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.