Wiseco Piston Kit Seat VW VR6 2.8/2.9L 12V 10.0:1-
918,77 €
2 em stock
REF:
WK607M825
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8/2.9L 12v – VR6 |
| Bore - Actual | in |
| Bore - Oversize | 3.248 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.38 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.47- mm |
| Dome Volume | -17.3 cc |
| GTIN | 00193564076748 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 113,00 mm |
| Package Length | 364,00 mm |
| Package Weight | 3042.00 g |
| Package Width | 219,00 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | .060 in |
| Ring Set Included | 8250XX |
| Weight - Nominal | 307 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Seat VW VR6 2.8/2.9L 12V 10.0:1-” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.