Wiseco Piston Kit Pro Tru CHRYSLER 440 FT 2.050 CH B:4320
784,13 €
Esgotado
REF:
WPTS531AS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.320 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 2.050 in |
| Dome Volume | -4 cc |
| GTIN | 00193564093691 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 8391.46 g |
| Package Width | 276,86 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 1.094 in |
| Ring Set Included | 4320H |
| Rod Length | 6.760 in |
| Stroke | 3.750 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru CHRYSLER 440 FT 2.050 CH B:4320” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.