Wiseco Piston Kit Pro Tru Chry 440 Stroker 4.350 x 1.850 CH
784,13 €
Esgotado
REF:
WPTS532A3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.350 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.850 in |
| Dome Volume | -6.3 cc |
| GTIN | 00193564093707 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 7847.15 g |
| Package Width | 281,94 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Included | 4350H |
| Rod Length | 6.760 in |
| Stroke | 4.150 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru Chry 440 Stroker 4.350 x 1.850 CH” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.