Wiseco Piston Kit Pro Tru CHRYSLER 360 FT 1.665 CH B:4000
784,13 €
Esgotado
REF:
WPTS527AS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.000 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.665 in |
| Dome Volume | -5 cc |
| GTIN | 00193564093585 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6486.37 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.984 in |
| Ring Set Included | S100S8-4000-5 |
| Rod Length | 6.123 in |
| Stroke | 3.580 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru CHRYSLER 360 FT 1.665 CH B:4000” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.