Wiseco Piston Kit Mazda Speed 3 Dish -13.3cc 9.5:1
565,51 €
2 em stock
REF:
WK640M875
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 2.3L 16v – MZR DISI |
| Bore - Actual | 87.50 mm |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 87.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 13.091 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 4 |
| Deck Clearance | 1.00- mm |
| Displacement | 2.3 l |
| Dome Volume | -13.3 cc |
| GTIN | 00193564077646 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 200,66 mm |
| Package Weight | 2313.32 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Head Type | Dished |
| Piston Pin Diameter | 22.50 mm |
| Ring Set Included | 8750XX |
| Stroke | 94.00 mm |
| Weight - Nominal | 340 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mazda Speed 3 Dish -13.3cc 9.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.