Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.5L 16v – L15A |
| Bore - Actual | 73.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 26.16 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.14- mm |
| Dome Volume | -11.5 cc |
| GTIN | 00193564077639 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 198,12 mm |
| Package Weight | 2313.32 g |
| Package Width | 223,52 mm |
| Piston Pin Diameter | 18.00 mm |
| Ring Set Included | 2874XC |
| Weight - Nominal | 203 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Honda 1.5L 16V L15A (-11.5cc)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.