Wiseco Piston Kit HD 1340 Evo Screaming Eagle Rear (BOD)
153,32 €
Esgotado
REF:
W4779P05
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.503 in |
| Bore - Oversize | .005 in |
| Bore - Standard | 3.498 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinder Position | Rear |
| Displacement | 1342 cc |
| Dome Volume | +6.5 cc |
| Engine Type | 80 ci |
| GTIN | 00193564127884 |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 4.250 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | -.155 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | -.155 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | 1.740 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | 2.080 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 1340 Evo Screaming Eagle Rear (BOD)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.