Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – N54B30 |
| Bore - Actual | 84.50 mm |
| Compression Height | 31.60 mm |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.2:1 |
| Ring Set Included | 8450XX |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Dome Volume | -21.1 cc |
| Build Type | Build to Stock |
| GTIN | 00193564512352 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit BMW N54B30 84.5mm 9.2:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.