Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – N54B30 |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Compression Height | 31.60 |
| Dome Volume | -21.1 cc |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8400XX |
| Compression Ratio - Actual | 9.1:1 |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564512338 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit BMW N54B30 84.0mm 9.1:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.