Supertech Valve Spring Kit VW/Audi 2.0L EA113/EA888
619,69 €
26 em stock
REF:
SPRK-A2416-N2
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EA113, 2.0L 16v – EA888, 2.0L 16v – EA888 GEN3 |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 24.90 mm |
| GTIN | 01037721243262 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Outer | 16.50 mm |
| Kit Spring | SPR-A2416N |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 12.50 mm |
| Open Pressure | 178 @ 10 ; 190 @10 |
| Outside Diameter Outer | 24.00 mm |
| Package Height | 63,00 mm |
| Package Length | 243,00 mm |
| Package Weight | 776.00 g |
| Package Width | 167,00 mm |
| Retainer | RET-A2416-N2 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Pressure | 73 @ 37.40 ; 85 @36 |
| Spring Rate | 10.5 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit VW/Audi 2.0L EA113/EA888” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.